Palma Vřetenová (rostlina: Hyophorbe verschaffeltii) - 4 semena palmy

Palma Vřetenová (rostlina: Hyophorbe verschaffeltii) - 4 semena palmy

Palma Vřetenová je subtropická palma vhodá do vlhkého teplého prostředí. Ideální do skleníku nebo zimních zahrad. Pěstuje se téměř sama a roste rychle. Vytváří našedlý kmen s širokou základnou a tlustší listy.K dostání po 4 čerstvých semenech v balení. 

Palmy na Pěstík.cz

Palma vyžaduje plně osvětlené stanoviště, ideální je zejména jižnía  jihozápadní okno. V noci nesmí teplota okolí klesat pod 16 stupňů celsia. Při suchém vzduchu je dobré rostlinu občas orosit. 

Palma Vřetenová je subtropická palma vhodá do vlhkého teplého prostředí. Ideální do skleníku nebo zimních zahrad. Pěstuje se téměř sama a roste rychle. Vytváří našedlý kmen s širokou základnou a tlustší listy.K dostání je po 4 čerstvých semenech v balení.

jak pěstovat plamu vřetenovou doma? 

Semena všech palem je dobré namočit asi na 40-70 hodin do vlažné nebo teplejší vody. Nasají vlhkost a rychleji klíčí. Občas je dobré vyměnit vodu kvůli plísním. 

Rostlina má ráda písčitý a jílovitý substrát s příměsí rašeliny. První výhodnky můžete v pařeništi se zvýšenou teplotou spatřit asi za 15 - 25 dní. 

 

Reklama