Palma Čínská (rostlina: Livistona chinensis) - 2 semena palmy

Palma Čínská (rostlina: Livistona chinensis) - 2 semena palmy

Plama čínská, pravým názvem Livistona Čínská je nádherná nenáročná palma vhodná do jakéhokoli interiéru. Vytváří široké světle zelené listy, které se kroutí k zemi. Díky nim je známá také jako fontánová palma. Jde o zcena nenáročnou a vděčnou palmu. 

Palmy na Pěstík.cz

Ke klíčení doporučujeme zvýšit teplotu, na pc, zadiátor pod lampu. Jde o palmu velmi tolerantní k přemokření i k nedostatku vláhy a suchému vzduchu. Substrát volíme dobře propustný, písčitý nebo jílovitý s příměší rašeliny pro zvýšení živin. Palma Livistona roste jak na plném slunci tak v polostínu. 

Plama čínská, pravým názvem Livistona Čínská je nádherná nenáročná palma vhodná do jakéhokoli interiéru. Vytváří široké světle zelené listy, které se kroutí k zemi. Díky nim je známá také jako fontánová palma. Jde o zcena nenáročnou a vděčnou palmu. Doporučuje se k pěstování i pro začátečníky. 

Nedorůstá moc vysoko, jde spíš o přízemní palmu. Hodí se tak hlavně do interiéru, kde nezabírá moc místa, není nutné taky velké zastřihávání. Plamu čínskou můžeme pěstovat v bytě i na balkoně. 

 

Jak pěstovat palmu čínskou? 

Semena palmy je nelepší nejprve namočit na pár dní do vlhké vody aby nasála vlhkost a rychleji vyklíčila. Vodu měníme aby nechytla plíseň. 

 

Reklama