Palma Stříbrná (rostlina: Nannorrhops arabica) - 2 semena palmy

Palma Stříbrná (rostlina: Nannorrhops arabica) - 2 semena palmy

Tato kadeřavá modro-stříbrná palma původem z Pákistánu je vhodná pro pěstování v interiéru. Klíčí a roste poměrně rychle a není nijak náročná na pěstování.Tvoří krátký stonek a dlouhé kožovité listy modro-stříbrné až téměř bílé barvy. Jde o velmi oblíbenou a hojně pěstovanou palmu. 

Palmy na Pěstík.cz

 

Tato kadeřavá modro-stříbrná palma původem z Pákistánu je vhodná pro pěstování v interiéru. Klíčí a roste poměrně rychle a není nijak náročná na pěstování.Tvoří krátký stonek a dlouhé kožovité listy modro-stříbrné až téměř bílé barvy.

Palma stříbrná pochází z blízkého východu. Latinsky Nannorrhops arabica. Doporučovaná je hlavně do interiéru pro začínající pěstitele. Jak palmu ze semen vypěstovat? 

Semínka je dobré namočit na 50 hodin do vlažné až teplé vody. Nasají vlhkost a budou lépe klíčit. Poté je umístíme mírně pod povrch písčitého substrátu s příměsí rašeliny. Klíčí ve vlhku v pařeništi, o teplotách nad 25 stupňů celsia (radiátor, pc, pod lampou).

 

Palma Nannorrhops arabica roste i klíčí poměrně rychle a je velmi odolná vůči mrazum, udává se odolnost až k -12 stupňům. 

 

Snáší dobře přímé slunce i polostín.  

 

Reklama