Palma Trpasličí (rostlina: Sabal minor) - 3 semena palmy

Palma Trpasličí (rostlina: Sabal minor) - 3 semena palmy

Trpasličí palma je malá na vzrůst, zato velká kuriozita světa palem Jde o velmi vzácný druh mrazuvzdorné palmy z USA. Snáší chlad až k - 17 °CVytváří malý zakrslý kmen a dlouhé vějířové listy. Celá palma není vyšší než 1,5 m přičemž ty nejstarší exempláře dosahují výšky jen 2,5 metru. 

Palmy na Pěstík.cz

Zálivku volíme mírnou, občas můžeme plamu orosit, udělá jí to jen dobře. 

Trpasličí palma je malá na vzrůst, zato velká kuriozita světa palem Jde o velmi vzácný druh mrazuvzdorné palmy z USA. Snáší chlad až k - 17 °CVytváří malý zakrslý kmen a dlouhé vějířové listy. Celá palma není vyšší než 1,5 m přičemž ty nejstarší exempláře na světě dosahují výšky jen 2,5 metru.

 

Tato vzácná palma se dá pěstovat doma i na zahradě. Semena neprve namočíme na 4 dny do vlhké vody aby dobře nasála vlhkost. palma trpasličí klíčí velmi ochotně, při teplotách nad 25 stupňů celsia. vytvoříme pařeniště a to umístíme na světlo. Vysazuje se do písčitého nebo také jílovitého substrátu s příměsí 2/5 rašeliny. 

Přes zimu je dobré tento unikát světa palem zakrýt proti chladnému větru. U pěstování v interiéru je samozřejmě nutné palmu umístit přes zimu do chladnější místnosti.

 

Reklama